На утринските квалификации во Мелбурн, Хамилтон извози најбрз круг 1:22.188 минута. Од првиот ред веднаш до Британецот ќе стартува Себастијан Фетел од Ферари.

Вториот возач на Мерцедес, Валтери Ботас ќе почне од третата позиција, додека Кими Раиконен од Ферари ќе ја стартува трката од четвртото место.

По нив следуваат: Макс Верстапен, Роман Грожан, Фелипе Маса, Карлос Саинц, Данил Квајат, Даниел Рикиардо, Серхио Перез, Ник Хулкенберг,...

Главната трка ќе почне утре во 7 часот по средноевропско време. 

Датум на објава: сабота, 25 март 2017 во 10:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар