Де Нес додаде дека клубот не бара милостина и дека им благодари на сите на поддршката ветувајќи дека клубот ќе се снајде и без финансиска помош.

Шапекоенсе синоќа на домашен терен го одигра првиот интернационален натпревар по трагедијата против аргентински Ланус во Копа Либертадорес. Шапе загуби со 3-1.

Датум на објава: петок, 17 март 2017 во 18:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар