Ова е најатрактивната двојка од денешното извлекување одржано во Нион на осумте најдобри екипи оваа сезона во Лигата на шампионите.

Вториот германски тим Борусија Дортмунд за влез во полуфиналето ќе игра против францускиот тим Монако.

Италијанскиот шампион Јувентус за ривал ја доби екипата на Барселона, додека Атлетико Мадрид ќе игра против англискиот првак Лестер.

Првите натпревари се закажани за 11 и 12.април, а реваншите се закажани за 18 и 19.април. 

Датум на објава: петок, 17 март 2017 во 13:00
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар