Тие на домашен терен го совладаа тимот на Фени Индустри со 86:59 (21:15; 20:14; 20:11 и 25:15) и со тоа му реваншираа на денешниот противник за поразот во полуфиналето на Купот на Македонија.

Најефикасен на натпреварот беше Ѓорѓе Дреновац од МЗТ Скопје со 22 поена.

На другите два дуела од првото коло: Карпош Соколи – Работнички 94:90 (одиграно вчера) и Куманово – Кожув 108:103 по продолжение (одиграно во саботата). 

Датум на објава: четврток, 16 март 2017 во 20:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар