Критиките се главно насочени на огромните пари што Манчестер ги плати за Погба кој дојде од Јувентус а не ги оправдува. Мурињо застана во негова одбрана тврдејќи дека Французинот не е виновен што времињата се сменија и што тој заработува 10 пати повеќе во однос на критичарите.

Тој дури ги нападна поранешните англиски фудбалери за кои рече дека се љубоморни бидејќи сега се во финансиски проблеми и потребна им е секоја фунта за да преживеат.

Датум на објава: четврток, 16 март 2017 во 18:50
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар