Британските медиуми прокоментираа дека овој тим на сити не е по теркот на Гвардиола и дека му е потребно време да оформи нов состав. Гардијан открива дека по завршувањето на сезоната дури 18 фудбалери ќе го напуштат Манчестер Сити меѓу кои и некои сегашни суперѕвезди и дека Шпанецот ке добие 350 милиони евра за засилувања.

Речиси сигурно ќе си весникот тврди дека сигурно ќе си заминат Агуеро, Коларов, Компани, Клиши, Забалета, Хесус Навас, Сања,

Датум на објава: четврток, 16 март 2017 во 18:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар