Постигнати резултати:
Индијана – Шарлот 98:77,
Вашингтон – Далас 107:112,
Бостон – Минесота 117:104,
Детроит – Јута 83:97,
Мајами – Њу Орлеанс 120:112,
Чикаго – Мемфис 91:98,
Хјустон – ЛА Лејкерс 139:100,
Сан Антонио – Портланд 106:110,
Феникс – Сакраменто 101:107 и
ЛА Килерс – Милвоки 96:97.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 53-14 (победи-порази), Сан Антонио 52-15, Хјустон 47-21, Јута 43-25, ЛА Клиперс 40-28, Оклахома Сити 38-29, Мемфис 38-30, Денвер 32-35,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 44-22 (победи-порази), Бостон 43-25, Вашингтон 41-26, Торонто 39-28, Атланта 37-30, Индијана 35-33, Милвоки 33-34, Мајами 33-35, Детроит 33-35,...

Датум на објава: четврток, 16 март 2017 во 10:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар