Лидерите на руската Премиер лига ја донесоа оваа одлука по критиките на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по дуелот на двете екипи во Лигата на Европа кој заврши нерешено 1:1.

Португалецот минатата недела искажа низа критики за теренот во Ростов и го нарече ливада.

Се додека не се подобри состојбата, фудбалерите на Ростов кои во моментов се на 8.место во рускиот шампионатот, ќе мора натпреварите како домаќини да ги играат на друг стадион. 

Датум на објава: среда, 15 март 2017 во 16:01
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар