Иако некомплетни со отсуство на неколку стандардни играчи избраниците на тренерот Раул Гонзалез стигнаа до победата вкупно 15-та сезонава. Вардар како првопласиран ќе настапи на завршниот турнир од СЕХА лигата што ќе се игра од 7 до 9.април.

Најефикасни кај Вардар беа Игор Карачиќ со 8 голови и Жоан Кањелас со 6, додека голманот Страхиња Милиќ имаше 12 одбрани. Анте Грбавац кај Извиѓач беше стрелец на 8 голови.

Покрај овој дуел денеска играат Татран Прешов - Загреб, додека последниот дуел кој решава за четврото место на табелата меѓу Загреб и Мешков Брест се игра во четврток.

Табела: Вардар 47 бодови, Извиѓач 44, Загреб 34, Цеље 33, Мешков Брест 32, Горење 18, Нексе 18, Металург 17, Татран Прешов 10, Извиѓач 4.  

Датум на објава: вторник, 14 март 2017 во 19:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар