Во нив ќе се сретнат;

Монпеље – Кјелце
Загреб – Веспрем
Силкеборг – Пик Сегед
Мешков Брест – Фленсбург
Кил – Рајн Некар Ловен.

Овие дуели ќе се играат на крајот на март и почетокот на април. Вардар ќе го чека победникот од двомечот меѓу Брест и Фленсбург додека Барселона ќе се сретне со поуспешниот од германскиот двобој меѓу Кил – Рајн Некар Ловен.

Датум на објава: понеделник, 13 март 2017 во 18:24
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар