За него е заинтересиран шампионот Баерн Минхен кој по завршувањето на сезоната ќе остане без Џаби Алонсо кој најавува пензионирање.

Џака по Европското првенство во Франција од Борусија Менхенгладбах замина во Арсенал за 35 милиони евра но не успеа да се снајде.

Одигра 20 натпревари за топџиите и постигна само еден гол. Интересот на Баерн за Џака прв го најави поранешниот тренер на баварците Отмар Хицфилд кој истакна дека Џака сеуште се развива како фудбалер но дека одлично би се вклопил во тимот на Баерн.

Датум на објава: понеделник, 13 март 2017 во 18:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар