Најдобар играч на натпреварот беше Џејмс Харден со 38 поени, 10 скокови и 11 асистенции, кај Кливленд Леброн Џејмс постигна 30 поени, а Кајри Ирвинг 28.

Резултати на ноќеска одиграните дуели:
Бостон – Чикаго 100:80,
Бруклин – Њујорк 1201:112,
Индијана – Мајами 102:98,
Хјустон – Кливленд 117:112,
Феникс – Портланд 101:110 и
ЛА Лејкерс 116:118.

Пласман Источна конференција: Кливленд 43-22 (победи-порази), Вашингтон 41-24, Бостон 42-25, Торонто 38-28, Атланта 37-29, Индијана 34-32, Детроит 33-33, Милвоки 32-33,...

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 52-14, Сан Антонио 51-14, Хјустон 46-21, Јута 41-25, ЛА Клиперс 40-26, Оклахома Сити 37-29, Мемфис 36-30, Денвер 31-35,... 

Датум на објава: понеделник, 13 март 2017 во 11:37
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар