Во Скопје се играат два натпревара: шампионот Вардар е домаќин на последно пласираната Брегалница, а на стадионот Чаир Шкупи е домаќин на Ренова.

Во Кратово Силекс ја пречекува Македонија ЃП, додека Шкендија во Тетово е домаќин на Победа.

Почетокот на сите натпревари е во 14 часот.

Табела: Вардар 47 бодови, Шкендија 41, Пелистер 36, Работнички 33, Ренова 28, Силекс 28, Победа 19, Шкупи 18, Македонија ЃП 16, Брегалница 12. /МИА

Датум на објава: недела, 12 март 2017 во 10:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар