Со новите три бодови охриѓани се вратија на првото место на табелата. Најефикасен кај победникот беше Крсте Андоновски со 11 голови.

На вториот натпревар одигран вчера Еурофарм Работник – Радовиш 36:25.

На дуелите  одиграни во петокот од оваа рунда: Вардар Јуниор – Металург 2 33:25, Пелистер – Борец 29:25 и Пролет – Работнички 40:23.

Табела: Охрид 37 бодови, Пелистер 37, Работник Еурофарм 34, Борец 26, Прилеп 23, Радовиш 22, Пролет 22, Металург 2 18, Вардар Јуниор 14, Работнички 0. /МИА

Датум на објава: недела, 12 март 2017 во 09:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар