Тие загубија на гостувањето кај Минесота, откако Ендрју Вигинс на 12 секунди до крајот ги реализираше двете слободни фрлања. Вигинс беше најефикасен кај победникот со 24 поени (20 постигна во вториот дел), додека кај Голден Стејт Клеј Томпсон постигна 30 поени.

Резултати на ноќеска одиграните натпревари: Шарлот – Орландо 121:81, Атланта – Торонто 105:99, Чикаго – Хјустон 94:115, Милвоки – Индијана 99:85, Минесота – Голдн Стејт 103:102, Далас – Бруклин 105:96, Денвер – Бостон 119:99 и Сакраменто – Вашингон 122:130 по продолжение.

Пласман Источна конференција: Кливленд 42-21 (победи-порази), Вашингтон 40-24, Бостон 41-25, Торонто 38-27, Атланта 36-29, Индијана 33-32, Детроит 32-33, Милвоки 31-33,...

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 52-13, Сан Антонио 50-14, Хјустон 45-21, Јута 41-24, ЛА Клиперс 39-26, Оклахома Сити 36-29, Мемфис 36-29, Денвер 30-35,.../МИА

Датум на објава: сабота, 11 март 2017 во 10:46
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар