„Кралскиот клуб“ ги доби сите четири четвртини, а во првата постигна 38 поени со што ја најави убедливата победа.

Резултати на натпреварите од 25. коло: Реал Мадрид – Црвена Звезда 98:68, Олимпијакос – Дарушафака 81:73, Анадолу Ефес – Бамберг 68:87, Барселона – Уникс 70:62, Макаби – Армани Милано 92:82, Жалгирис - Панатинаикос 64:58, Фенербахче – Басконија 74:79 и ЦСКА Москва – Галатасарај 85:69.

Табела: Реал Мадрид 19-6 (победи-порази), ЦСКА Москва 19-6, Олимпијакос 18-7, Фенербахче 16-9, Басконија 14-11, Панатинаикос 14-11, Црвена Звезда 14-11, Анадолу Ефес 13-12, Дарушафака 12-13, Жалгирис 11-14, Барселона 10-15, Бамберг 9-16, Макаби 9-16, Галатасарај 8-17, Уникс 7-18, Армани Милано 7-18. /МИА

Датум на објава: сабота, 11 март 2017 во 09:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар