Откако Уникаха на гости во Минхен го совлада Баерн со 74:69, а Валенсија пред своите симпатизери победи против Химки Москва со 92:76, во мајсторките од четвртфиналната рунда, познати се сите четири тима кои ќе играат во полуфиналето на Еврокупот.

Така, за место во финалето Валенсија ќе се бори против Хапоел од Ерусалим, додека Локомотив Кубан за противник ќе ја има екипата на Уникаха.

Полуфиналната серија се игра во два добиени натпевраи.

Првите средби ќе се играат на 14 март, реваншите на програмата се на 17-ти, додека евентуалните мајсторки ќе се играат на 22 март.

Датум на објава: четврток, 09 март 2017 во 16:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар