Резултати на ноќеска одиграните натпревари:

Орландо – Чикаго 98:91,
Атланта – Бруклин 110:105,
Мајами – Шарлот 108:101,
Хјустон – Јута 108:115,
Индијана – Детроит 115:98,
Милвоки – Њујорк 104:93,
Минесота – ЛА Клиперс 107:91,
Њу Орленс – Торонто 87:94,
Сан Антонио – Сакраменто 114:104,
Денвер – Вашингтон 113:123 и
Голден Стејт – Бостон 86:99.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 52-12, Сан Антонио 50-13, Хјустон 44-21, Јута 41-24, ЛА Клиперс 38-25, Мемфис 36-28, Оклахома Сити 35-29, Денвер 29-35,...

Плсман Источна конференција: Кливленд 42-20 (победи-порази), Бостон 41-24, Вашингтон 39-24, Торонто 38-26, Атланта 35-29, Индијана 33-31, Детроит 31-33, Чикаго 31-33,... 

Датум на објава: четврток, 09 март 2017 во 10:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар