Во Минхен кошаркарите на Баерн ќе се обидат да ја искористат предноста на домашниот терен во дуелот со шпанската екипа Уникаха против која првата победа ја остварија пред своите симпатизери, додека Баварците беа поразени на гостувањето во Шпанија.

Иста е ситуацијата и во пресметката меѓу Валенсија и Химки од Москва, дуел во кој двете екипи ја искористија предноста на домашниот терен, која во мајсторката вечерва ќе ја има шпанскиот тим.

Победниците од вечерашните натпревари ќе им се приклучат на Локомотив Кубан и Хапоел Ерусалим кој во четвртфиналето ги елиминираа Зени и Гранд Канарија со 2-0 во победи. 

Датум на објава: среда, 08 март 2017 во 19:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар