Постигнати резултати:

Орландо – Њујорк 90:101,
Атланта – Далас 100:95,
Мајами – Филаделфија 125:98,
Торонто – Вашингтон 96:105,
Бостон – Кливленд 103:99,
Милвоки – Денвер 98:110,
Њу Орлеанс – Детроит 109:86,
Сан Антонио – Индијана 100:99,
Јута – Минесота 80:107,
ЛА Клиперс – Хјустон 103:122 и
Сакраменто – Бруклин 100:109.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 50-10 (победи-порази), Сан Антонио 46-13, Хјустон 43-19, Јута 37-24, ЛА Клиперс 36-24, Мемфис 36-25, Оклахома Сити 35-25, Денвер 28-33,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 41-18 (победи-порази), Бостон 39-22, Вашингтон 36-23, Торонто 36-25, Атланта 34-26, Индијана 31-30, Чикаго 30-30, Детроит 29-32,...

Датум на објава: четврток, 02 март 2017 во 10:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар