Јотовски денес во меч за пласман на главниот турнир беше подобар од Лоик Пере од Швајцарија (992.место АТП) со 2-0, по сетови 6:4 и 6:3.

На турнирот во првото коло од квалификациите настапи уште еден Македонец. Шендрит Деари и беше поразен од Лу Ше од Франција со 2-1, по сетови 4:6; 6:3 и 6:4.

Настапот на овој турнир за македонските тенисери претставува подготовка за претстојните мечеви Дејвис купот. Македонија во ова натпреварување ќе игра во бугарскиот град Созопол. 

Датум на објава: понеделник, 20 февруари 2017 во 13:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар