Ѓорческа има 284 поени, а на новото рангирање има еден поен освоен на фјучрсот во Гренобл каде беше елиминирана во 1. коло.

Во конкуренција на двојки нашата тенисерка е на 137. место со 539 поени.

Втората македонска тенисерка која има ранг Магдалена Стоилковска се наоѓа на 1.237 место, а во двојки е рангирана на 1.170 место. /МИА

коментари

остави коментар