Австралија поведе против Чешка со 2:0,а победите ги постигнаа:Џордан Томсон и Ник Киргиос.

Франција го има истото водство од 2:0 како гостин против Јапонија откако победи во сингл мечевите остварија: Ришар Гаске и Жил Симон.

Покрај овие два дуела во првата рунда играат уште: Аргентина – Италија, Германија – Белгија, Канада – Велика Британија, Србија – Русија, САД – Швајцарија и Хрватска – Шпанија.

Минатата сезона победник на Дејвис купот беше селекцијата на Аргентина. /МИА

Датум на објава: петок, 03 февруари 2017 во 10:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар