Нестровски беше стрелец во 6.минута постигнувајќи го седмиот гол во првенството, а изедначи Диерс Мертенс во 66.минута. Нестровски на теренот беше до 90.минута, додека Александар Трајковски кај Палермо беше заменет во 60.минута.

Ова за екипата на Палермо беше 11 бод сезонава.

На другите дуели од 22.коло од Серија А беа постигнати следниве резултати:
Торино – Аталанта 1:1,
Каљари – Болоња 1:1,
Кротоне – Емполи 4:1,
Фиорентина – Џенова 3:3,
Сампдорија – Рома 3:2,
Сасуоло – Јувентус 0:2,
Удинезе – Милан 2:1,
Интер – Пескара 3:0 и
Лацио – Киево 0:1.

Табела: Јувентус 51 бод, Рома 47, Наполи 45, Интер 42, Лацио 40, Аталанта 39, Милан 37,.../МИА

Датум на објава: понеделник, 30 јануари 2017 во 09:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар