Американците по преземањето на сопствеништвото на престижното натпреварување на досегашниот директор му понудија да биде почесен претседател.

-Сменет сум и си одам. Тоа е официјално, соопшти Еклстоун.

За нов претседател на Ф1 е избран 62-годишниот Чејс Кери. /МИА

Датум на објава: вторник, 24 јануари 2017 во 10:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар