За трансфер на Алкантара на Олд Трафор,  Манчестер Јунајтед на Барселона и понуди 17 милиони фунти, за младиот фудбалер раководството на Јунајтед подготвува петгодишен договор со годишна плата од 5,5 милиони фунти.

Иако од Барселона се уште нема официјална потврда за овие информации, сепак трансферот на Алкантара од Барселона во Манчестер Ј. би требало да биде завршен до крајот ан викендот.

Покрај Иско ѕвездата на Малага, Алкантара е еден од најдобрите млади фудбалери во Шпанија, на кого најверојатно веќе му досади да ја чека вистинската прилика на Ноу Камп.

Датум на објава: петок, 21 јуни 2013 во 13:31
Крсте Галевски

коментари

остави коментар