За Вон денешниот триумф е вкупно 77. Во Светскиот куп.

Второто место го освои Лара Гут (Швајцарија) со 15 стотинки заостанување, додека трета беше Викторија Ребензбург (Германија) 48 стоти делови од секундата побавно време од победничката.

Пласман во спуст: Илка Штухец (Словенија) 377 бодови, Гут 260, Софија Гоџа 220,... 
Во Генералниот пласман води Михаела Шифрин (САД) со 1.008 бодови, пред Гут со 693 и Штухец (Словенија) со 584 бода. 

Датум на објава: сабота, 21 јануари 2017 во 13:44
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар