„Спарс“ ноќеска беа убедливи против Шарлот и славеа победа со 102:85.

Прв до 30 победи  дојде Голден Стејт. И двете екипи с еод Западната конференција, додека од Истокот најблиску до ова остварување е шампионот Кливленд.

Резултати на другите шест натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска:

Индијана – Њујорк 123:109,
Бостон – Њу Орлеанс 117:108,
Чикаго – Торонто 123:118 (по продолжение),
Минесота – Јута 92:94,
Оклахома – Денвер 121:106,
Далас – Атланта 82:97.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 31-6 (победи-порази), Сан Антонио 30-7, Хјустон 29-9, ЛА Клиперс 25-14, Јута 23-15, Мемфис 23-16, Оклахома Сити 22-16, Портланд 16-22,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 27-8 (победи-порази), Торонто 24-12, Бостон 23-14, Атланта 21-16, Индијана 20-18, Шарлот 20-18, Чикаго 19-18, Милвоки 18-17,.../МИА

Датум на објава: недела, 08 јануари 2017 во 11:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар