Резултатот на крајот од основните 48 минути беше нерешен, а продолжението го доби Мемфис со 17:8.

Ниту 40-те поени на Стеф Кари не помогнаа Голден Стејт да го избегне шестиот пораз оваа сезона.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска:

Орландо – Хјустон 93:100,
Вашингтон – Минесота 112:105,
Бостон – Филаделфија 110:106,
Бруклин – Кливленд 108:116,
Милвоки – Њујорк 111:116,
Голден Стејт – Мемфис 119:128 (по продолжение),
ЛА Лејкерс – Мајами 127:100,
Сакраменто – ЛА Клиперс 98:106.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 31-6 (победи-порази), Сан Антонио 29-7, Хјустон 29-9, ЛА Клиперс 25-14, Јута 22-15, Мемфис 23-16, Оклахома Сити 21-16, Портланд 16-22,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 27-8 (победи-порази), Торонто 24-11, Бостон 22-14, Атланта 20-16, Шарлот 20-17, Милвоки 18-17, Индијана 19-18, Чикаго 18-18,.../МИА

Датум на објава: сабота, 07 јануари 2017 во 10:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар