Стрелци на головите беа: Јаја Туре од пенал, Хавард Норвајт (автогол), Давид Силва, Серхио Агуеро и Џон Стоунс.

Ова беше втор пораз во само пет дена за Вест Хем од „граѓаните“, првиот (0:2) го доживеаја на 2 јануари во дуел од Премиер лигата кога имаа големи забелешки на судиите.

Од фаворитите натпревари за пласман во следната рунда ќе играат:

Манчестер Јунајтед со Ридинг;
Челзи против Питерброу;
Евртон – Лестер;
Ливерпул – Плимут;
Престон – Арсенал;
Тотенхем – Астон Вила. /МИА

Датум на објава: сабота, 07 јануари 2017 во 10:01
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар