Градско дерби синоќа се играше во Атина каде Олимпијакос беше поуспешен од Панатинаикос со 77:69.

На другите два петочни дуела од оваа рунда: Фенербахче – Емпорио Армани 86:79 и Жалгирис – Црвена звезда 61:77.

Води ЦСКА Москва со 12 победи и четири порази, Реал Мадрид, Олимпијакос и Басконија имаат по 11 победи и пет загубени средби. /МИА

Датум на објава: сабота, 07 јануари 2017 во 09:46
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар