Раониќ, кој е и бранител титулата во Австралија, го почна загуби првиот првиот сет со 4:6, но потоа ги доби следните два со 6:3,6:4 за конечен триумф.

Канаѓанецот во битката за финалето ќе се сретне со бугарскиот тенисер Григор Димитров кој во три сета го елиминираше Доминик Тим од холандаија.

Во второто полуфинале,  ќе играат Станислас Вавринка и Кеи Нишикори. /МИА

Датум на објава: петок, 06 јануари 2017 во 16:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар