Нашите млади ракометари после вчерашниот кикс со Португалија денеска мораа да победат со најмалку 19 голови разлика и успеаја во намерата. Тие ја совладаа Турција со 39:19, полувреме 22:13.

Шилегов беше прв стрелец со десет гола, пред Талески со девет, додека на голот Даниловски имаше 13 успешни интервенции. /МИА

Датум на објава: петок, 06 јануари 2017 во 16:44
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар