Битката на индивидуален план ја доби Вестбрук кој постигна неверојатни 49 поени но натпреварот на крај сепак го добија Ракетите од Хјустон со 118:116.

Останати резултати: Денвер  - Сан Антонио 99:127, Торонто - Јута 101:93, Портланд - ЛА Лејкерс 118:109, Далас - Феникс 95:102, Њу Орлеанс - Атланта 94:99, Детроит - Шарлот 115:114, Индијана - Бруклин 121:109. /МИА

Датум на објава: петок, 06 јануари 2017 во 12:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар