Најавен беше трансфер во Ница, но до негова преселба во францускиот клуб нема да дојде поради финансиски пречки.

- Сакавме да го ангажираме Депај, но тој е прескап во моментов. Јунајтед сака д аго продаде, но неговата плата нас не ни одговара, истакна Жан Пјер Ривере, претседателот на Ница.

Депај кој во Јунајтед дојде од ПСВ Ајндховен за 25 милиони фунти, оваа сезона одигра некомплетни осум натпревари или 134 минути.

Датум на објава: четврток, 05 јануари 2017 во 14:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар