За кавалирс ова беше осми пораз, додека Чикаго стигна до 50 настотен ефект по 36 натпревари.

Ниту 31 поен на Леброн Џејмс не беа доволни Кливленд да го избегне поразот, додек акај Чикаго најефикасен беше Џими Батлер со 20 поени.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска:

Шарлот – Оклахома 123:112,
Орландо – Атланта 92:111,
Њујорк – Милвоки 104:105,
Кливленд – Чикаго 94:106,
Голден Стејт – Портланд 125:117,
ЛА Клиперс – Мемфис 115:106 и
Сакраменто – Мајами 102:107.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 31-5 (победи-порази), Сан Антонио 28-7, Хјустон 27-9, ЛА Клиперс 24-14, Јута 22-14, Оклахома Сити 21-15, Мемфис 22-16, Сакраменто 15-20,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 26-8 (победи-порази), Торонто 23-11, Бостон 21-14, Шарлот 20-16, Атланта 19-16, Милвоки 18-16, Индијана 18-18, Чикаго 18-18,.../МИА

Датум на објава: четврток, 05 јануари 2017 во 12:16
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар