Дуелот кој беше од затворен карактер без присуство на публика заврши 35:31 за „црвено-жолтите“.

Најефикасен во победничкиот состав беше капитенот Кирил Лазаров со седум голови, кај гостите се исткна Марин Вегар со осум погодоци.

Селекторот на Македонија, Лино Червар за синоќешниот меч на располагање ги немаше Талески, Нелоски и Велковски, кои настапија за младинската селекција.

Македонија и Босна денеска во салата во Автокоманда ќе го одиграат и третиот контролен дуел. /МИА

Датум на објава: четврток, 05 јануари 2017 во 09:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар