Заоради лошо време и силен ветар натпреварувањето беше скратено, а Танде победи со скок од 128,5 метри при што освои 125,7 поени.

Неговиот сонародник Роберт Јохансон имаше подолг скок (133 метри), но многу послаби оценки за својата изведба.

На третото место се најде Русинот Евгениј Климов со скок од 127 метри. /МИА

Датум на објава: среда, 04 јануари 2017 во 19:02
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар