Мечот беше решен со тај-брејк во трите сета. Првиот му припадна на Зверев со 7:4, Федерер изедначи по 7:1 во вториот, додека во решавачкиот трет повторно беше 7:4 за германскиот тенисер.

По вториот по ред триумф на Зверев над Федерер, Германија поведе со 1:0 во пресметката со Швајцарија. 

Датум на објава: среда, 04 јануари 2017 во 14:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар