Нерешено заврши уште еден дуел, додека Стоук е единствен што освои три бода.

Постигнати резултати:
Борнмут – Арсенал 3:3,
Кристал Палас – Свонси 1:1,
Стоук – Вотфорд 2:0.
Одиграно претходно:
Вест Хем – Манчестер Јунајтед 0:2,
Евертон – Саутемптон 3:0,
Манчестер Сити – Барнли 2:1,
Сндерленд – Ливерпул 2:2,
ВБА – Хал 3:1,
Мидлзброу – Лестер 0:0.

Колото ќе биде комплетирано вечер со лондонското дерби Тотенхем – Челзи (21 часот).

Табела: Челзи 49 бодови, Ливерпул 44, Манчестер Сити 42, Арсенал 41, Тотенхем 39, Манчестер Јунајтед 39, Евертон 30,... 

Датум на објава: среда, 04 јануари 2017 во 09:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар