Зузулова по двете трки во слалом имаше најдобри резултати. Таа победи со вкупно време од 2:02.53 минути, и се искачи на пиедесталот пред својата сонародничка Петра Влхова која заостана 24 стотинки. Третата позиција и припадна на чешката скијачка Сарка Страхова.

Најдобрата светска скијачка, Микаела Шифрин, не успеа да ја заврши трката, како и многу други фаворити што претставува мало изненадување./МИА

коментари

остави коментар