Денешниот дуел со БиХ ќе биде отворен за јавноста, додека другите два закажани з аутре и задутре ќе бидат од затворен карактер.

Избраниците на селекторот Лино Червар претходниот период во Маврово ја одработеа првата фаза од подготовките за настапот на Светското првенство во Франција.

Македонија на Светското првенство настапува во групата во Мец, заедно со селекциите на: Тунис (12 јануари), Ангола (14 јануари), Словенија (16 јануари), Шпанија (18 јануари) и Исланд (19 јануари). „Црвен-жолтите“ за Франција ќе отпатуваат на 10 јануари. 

Датум на објава: вторник, 03 јануари 2017 во 11:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар