Најзаслужни за победата на гостите од Канада беа Лајк Лаури со 41 и Демар ДеРозан со 31 постигнат поен.

Резултати на ноќеска одиграните дуели во НБА лигата:

Атланта – Сан Антонио 114:112 (по продолжение),
Индијана – Орландо 117:104,
Мајами – Детроит 98:107,
Минесота – Портланд 89:95,
ЛА Лејкерс – Торонто 114:123.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 29-5 (победи-порази), Сан Антонио 27-7, Хјустон 26-9, Јута 21-13, Оклахома Сити 21-13, Мемфис 22-14, ЛА Клиперс 22-14, Сакраменто 14-19,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 25-7 (победи-порази), Торонто 23-10, Бостон 20-14, Шарлот 19-15, Атланта 18-16, Милвоки 16-16, Вашингтон 16-16, Индијана 17-18,..

Датум на објава: понеделник, 02 јануари 2017 во 10:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар