„Соколите“ вечерва во терминот од 21 часот во СЦ „Борис Трајковски“ го пречекуваат црногорскиот тим Морнар.

Ова е еден од трите натпревари кои се играат денеска. Во првиот во Подгорица, Будуќност ја пречекува екипата на Мега Лекс, додека во Загреб, Цибона е домаќин на Партизан.

По овие средби ќе следува два дена пауза на новогодишните празници по што веќе во вторник (2 јануари 2017) ќе се играат нови три средби.
Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром во СЦ „Јане Сандански“ ќе игра против хрватскиот првак Цедевита, додека во другите два меча ќе играат, Партизан - Задар и Олимпија – Игокеа.

Колото ќе биде комплетирано во вторник (3 јануари) со натпреварот меѓу ФМП и Крка.

Табела: Црвена Звезда 15-0 (победи-порази), Партизан 12-3, Цедевита 10-5, Будуќност 10-5, Цибона 10-5, Игокеа 8-7, Олимпија 7-8, Задар 6-9, Морнар 5-10. Крка 5-10, Мега Лекс 5-10, ФМП 4-11, Карпош Соколи 4-11, МЗТ Скопје 4-11,

Датум на објава: петок, 30 декември 2016 во 19:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар