Тој во 15-тата победа на „црвено-белите“ остварена над Цедевита со 95:91, учествуваше со 27 поени, две асистенции и две украдени топки и вкупен индекс на корисност 30.

Со само еден индексен поен помалку (29) второто место го освои кошаркарот на Цедевита, Џамар Рајан.

Во ТОП 5 се уште и: Иван Маринковиќ (Задар) со 27 инд. поени, Огњен Кузмиќ (Црвена звезда) со 25 инд. поени и Ентони Болден (ФМП) со 24 инд. поени. /МИА

Датум на објава: среда, 28 декември 2016 во 11:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар