Воедно неговата екипа победи на гостувањето кај Мајами со 106:94. Вестбурк дуелот го заврши со 29 поени, 17 скокови и 11 асистенции.

На другите НБА дуели одиграни ноќеска белег оставија Џејмс Харден (Хјустон) реализираше 34 поени против Далас и Гордон Хејворт (Јута) постигна 31 во победата на неговиот тим над ЛА Лејкерс.

Резултати на ноќеска одиграните натпревари:

Бостон – Милвоки 113:103,
Мајами – Оклахома Сити 94:106,
Далас – Хјустон 107:123 и
ЛА Лејкерс – Јута 100:102.

Пласман Источна конференција: Кливленд 23-7 (победи-порази), Торонто 22-8, Бостон 19-13, Шарлот 17-14, Њујорк 16-14, Атланта 15-16, Чикаго 15-16,...

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 27-5, Сан Антонио 25-6, Хјустон 24-9, ЛА Клиперс 22-11, Оклахома Сити 20-12, Јута 19-13, Мемфис 20-14, Сакраменто 14-17,.../МИА

Датум на објава: среда, 28 декември 2016 во 11:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар