Кајри Ирвинг со 31 поен и рекордни за него 13 асистенции и Леброн Џејмс со 29 поени беа најзаслужните за триумфот на Кливленд.

Резултати:
Кливленд – Милвоки 113:102,
Атланта – Минесота 84:92,
Детроит – Мемфис 86:98,
Чикаго – Вашингтон 97:107,
Њу Орлеанс – Оклахома 110:121,
Феникс – Хјустон 111:125,
Јута – Сакраменто 93:94 и
Портланд – Далас 95:96.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 25-4, Сан Антонио 23-5, Хјустон 22-8, ЛА Клиперс 21-8, Мемфис 19-12, Јута 18-12, Оклахома Сити 17-12, Портланд 13-18,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 21-6 (победи – порази), Торонто 20-8, Бостон 16-12, Шарлот 16-13, Њујорк 15-13, Чикаго 14-14, Индијана 15-15, Атланта 14-15,... 

Датум на објава: четврток, 22 декември 2016 во 13:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар