Според англискиот весник Руни би требало кариерата да ја продолжи во Кина или САД, а потпретседателот и главен оперативен директор Ед Вудворд ќе се обиде да го донесе најдобриот играч од Европското првенство во Франција.

Проблем може да претставува фактот дека Гризман е задоволен од статусот во Атлетико Мадрид и има договор до 2021 година со сегашниот негов клуб.

Сепак, останува да се види дали богатата понуда од Јунајтед ќе биде доволна управата на шпанскиот тим да го пушти Гризман во Англија.

Датум на објава: недела, 16 октомври 2016 во 11:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар