До втората победа сезонава Барнли стигна со головите на Џеф Хендрик (38.минута) и Мајкл Кин (50).

На натпреварените одиграни претходно беа постигнати овие резултати:
Манчестер Јунајтед – Лестер 4:1,
Борнмут – Евертон 1:0,
Ливерпул – Хал 5:1,
Мидлсборо – Тотенхем 1:2,
Стоук – Вест Бромвич Албион 1:1,
Сандерленд – Кристал Палас 2:3,
Свонси – Манчестер Сити 1:3,
Арсенал – Челзи 3:0,
Вест Хем – Саутемптон 0:3.

Табела: Манчестер Сити 18 бодови, Тотенхем 14, Арсенал 13, Ливерпул 13, Евертон 13, Манчестер Јунајтед 12, Кристал Палас 10, Челзи 10,.../МИА

Датум на објава: вторник, 27 септември 2016 во 08:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар