Од првиот ред веднаш до Розберг на втората стартна позиција ќе биде Макс Верстапен од Ред Бул кој денеска имаше 15 стоти делови од секундата побавно време зад најбрзиот.

Двата болида на Ферари, на Кими Раиконен и на Себастијан Фетел главната трка ќе ја почнат од вториот ред.

Лидерот во годинашниот шампионат во Формула 1, Луис Хамилтон трката ќе ја почне од последниот ред (21.место) поради казната што првично беше утврдена. /МИА

коментари

остави коментар